
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 4 mm |
Stock: 1122
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07987
Ext.Price$0.07987
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07987 | $0.07987 |
| 10 | $0.07049 | $0.70490 |
| 50 | $0.06221 | $3.11050 |
| 100 | $0.05427 | $5.42700 |
| 500 | $0.04734 | $23.67000 |
| 1000 | $0.04468 | $44.68000 |
| 3000 | $0.04217 | $126.51000 |
| 5000 | $0.03979 | $198.95000 |
